У світі догляду за шкірою модні інгредієнти постійно з’являються та зникають, але варто відзначити, що гіалуронова кислота — це не просто модний тренд. Фактично, це один з найкращих інгредієнтів для догляду за шкірою, що має властивості відновлення та зволоження.

Але при цьому можуть виникнути питання: що таке гіалуронова кислота та чому її активно рекламують? Можливо, це лише маркетинговий хід, а її корисні властивості – міф?

Часто поширюють міфи про її неефективність, серед яких:

  • Великі молекули гіалуронової кислоти не здатні проникнути глибоко в шкіру.
  • Прийом гіалурону всередину організму також не є ефективним.

Але це лише дві із багатьох побрехеньок, які розповсюджуються.

Що таке гіалуронова кислота?

Гіалуронова кислота — це природна молекула, яка міститься майже в кожній рідині та тканині нашого тіла. Гіалуронат, гіалуронан та гіалуронова кислота відповідають за зволоження шкіри, утримання води та підтримку тканин. Гіалуронова кислота знаходиться в більшості тканин нашого тіла, особливо в сполучних тканинах. Велика кількість міститься у шкірі, суглобах, м’язах, сухожиллях, зв’язках та кровоносних судинах. Головною функцією речовини є збереження води в тканинах і «змащення» для суглобів. Тому гіалуронова кислота має велике значення для здоров’я організму, сприяючи як зовнішній красі, так і внутрішньому здоров’ю. Для досягнення внутрішньої користі від гіалуронової кислоти потрібні спеціальні харчові добавки.

Чому гіалуронова кислота важлива?

Гіалуронова кислота вважається невід’ємною завдяки своїй приголомшливій здатності притягувати й утримувати вологу, що в 1000 разів перевищує її вагу. Це зволожувач, категорія інгредієнтів для догляду за шкірою, які є гігроскопічними, тобто вони вбирають і затримують вологу з навколишнього середовища. Зволожувачі часто містяться у складі кремів на водній основі, сироватках та інших незмивних засобах для догляду за шкірою через їхню здатність покращувати зволоження всіх типів шкіри. Вони особливо корисні для сухої та зневодненої шкіри обличчя.

Як діє гіалуронова кислота?

Науково обґрунтований факт полягає в здатності гіалуронової кислоти зберігати неймовірну кількість вологи краще за будь-який інший компонент. Один грам гіалуронової кислоти може вмістити до шести ЛІТРІВ води. Щось неймовірне! Ще більш вражаючим є те, як гіалуронова кислота впливає на шкіру - це не порушує баланс і не надає шкірі занадто багато води. Можна уявити її як крихітну губку, яка зберігає та утримує вологу. Це робить її унікальним зволожуючим компонентом для тканин і суглобів.

Які переваги гіалуронової кислоти?

Гіалуронова кислота впливає на шкіру багатьма способами. Цей інгредієнт потужно підвищує вміст вологи, залишаючи шкіру сяючоюі зволоженою, а також майстерно відновлює зовнішні шари шкіри, тому вони виглядають і відчуваються м’якими та гладенькими. Цей ефект «наповнення» миттєво розгладжує заломи і дрібні зморшки.

Багато властивостей цієї кислоти ще не досліджені, і науковцям разом із косметологами потрібно відкрити ще багато важливих аспектів. Проте популярність гіалуронової кислоти лише зростає, що призвело до виникнення чимало міфів про цей компонент. Давайте спробуємо їх розібрати?

Міф №1. Велика молекулярна маса гіалурону заважає їй проникнути в глибокі шари шкіри

Насправді, косметологи розробили методи, які дозволяють "розбивати" молекули речовини на більш дрібні частини, тому сьогодні в косметичних формулах використовується кислота з різною молекулярною масою. Високомолекулярна кислота не проникає вглиб, але утворює зволожуючий захисний бар'єр на поверхні шкіри. Кислота низької маси ж проникає глибоко в тканини, розкриваючи всі свої корисні властивості саме там.

Міф №2. Прийом гіалуронової кислоти всередину неефективний

Компонент продемонстрував свою ефективність у складі БАДів і дієтичних добавок, що довело одне з недавніх досліджень. Група добровольців у віці від 22 до 60 років вживала щоденно 120 мг гіалуронової кислоти протягом трьох місяців, що призвело до помітного зменшення зморшок навколо очей у більшості учасників дослідження.

Цікавий факт: з віком природний вміст гіалуронової кислоти в нашій шкірі різко падає. У людей віком від 19 до 47 років у шкірі вдвічі більше гіалуронової кислоти, ніж у людей у віці 50-60 років. Коли ми досягаємо 70 років, ця кількість ще більше падає, що робить добавки гіалуронової кислоти ще важливішими, оскільки вони допомагають замінити те, що шкіра втрачає з плином часу.

На що слід звернути увагу при виборі продукту з гіалуронкою?

Якщо ви вирішили купити хороший продукт із гіалуроновою кислотою краще почати з кількох важливих моментів.

По-перше, важливо знати, що гіалуронову кислоту найкраще використовувати в засобах, які спрямовані на зволоження шкіри.

По-друге, уникайте продуктів з агресивними інгредієнтами, такими як спирт і ароматизатори, або з високою концентрацією кислоти. Обирайте продукти з вмістом гіалуронової кислоти не більше 2 відсотків. Косметика з вищою концентрацією може навпаки призвести до втрати вологи зі шкіри. Це приклад того, коли більше - не завжди краще.

І по-третє, будь-який хороший засіб для зволоження повинен запобігати втраті води зі шкіри. Найефективніші зволожуючі продукти також містять інгредієнти, які називаються оклюзивами.

Оклюзиви не дають воді випаровуватися. До таких інгредієнтів відносяться:

  • масла (наприклад, масло ши та какао)
  • олії (наприклад, авокадо)
  • бджолиний віск
  • ланолін і стеаринова кислота.

Також додатково шукайте інші корисні складові:

  • Вітамін С є антиоксидантом, який допомагає уникнути сухості та захищає шкіру від шкідливого впливу навколишнього середовища.
  • Вітамін В5 використовується для подальшого зм'якшення і рівномірного розгладження шкіри.

Як додати її до свого догляду за шкірою?

Гіалуронова кислота не є складним інгредієнтом. Тому це залежить від типу продукту, який ви хочете купити і використовувати.

Креми та сироватки - це дві з найпоширеніших форм гіалуронової кислоти.

  • Використовуйте крем, в якому є гіалуронова кислота, в звичний для вас час. Ідеально - це 2 рази на день, завжди після очищення, скрабування або після нанесення сироваток.
  • Розклад використання сироватки з гіалуроновою кислотою трохи відрізняється. Після очищення, коли шкіра ще волога, натисніть кілька крапель на обличчя долонями рук. Не забудьте нанести зволожуючий засіб одразу після цього, щоб зберегти всю цю вологу.

Гіалуронова кислота добре поєднується з більшістю звичайних інгредієнтів для догляду за шкірою, включаючи:

Часті запитання про гіалуронову кислоту

Кому слід використовувати гіалуронову кислоту?

Гіалуронова кислота неймовірно ніжна і феноменально корисна для всіх типів шкіри обличчя; кожен може скористатися перевагами гіалуронової кислоти для шкіри! Оскільки він природним чином присутній в організмі, він підходить для всіх, навіть для тих, хто схильний до екземи, розацеа та акне.

Ті, у кого суха або чутлива шкіра, особливо відчують покращення після введення гіалуронової кислоти в свою рутину, оскільки інгредієнт працює для зволоження та зміцнення бар’єру шкіри.

У якому віці можна використовувати креми з гіалуроновою кислотою?

Раніше вважалося, що можна використовувати гіалурон починаючи з 25 років і далі без обмежень. Тепер косметологи можуть рекомендувати такі засоби навіть в підлітковому віці (з 14 років). Основне використання догляду з гіалуроновою кислотою полягає у зневодненні, тьмяній, в'ялій шкірі, а в старшому віці - у боротьбі зі зморшками і дряблістю.

Чи можна користуватися косметичними засобами з гіалуроновою кислотою щодня?

Зазвичай косметика з гіалуроновою кислотою становить частину регулярного догляду. Отже, такі засоби можна та навіть потрібно використовувати щодня. Вони компенсують дефіцит гіалуронової кислоти в шкірі, допомагають запобігти зневодненню та ранньому старінню.

Як зрозуміти, що організму не вистачає гіалуронової кислоти?

Відсутність гіалуронової кислоти в організмі призводить до зневоднення та зменшення вироблення колагену та еластину. Вона візуально проявляється у вигляді сухої, в'ялої, тьмяної та безжиттєвої шкіри, утворенням дрібних та навіть глибоких зморшок.

Що не можна змішувати з гіалуроновою кислотою?

Гіалуронова кислота є бажаним доповненням до більшості процедур по догляду за шкірою. По-перше, наша шкіра вже любить і позитивно реагує на зволожуючий інгредієнт. Крім того, гіалуронова кислота є м’якою, а це означає, що використання поряд із неперевершеними речовинами, такими як ретинол і бета-гідрокислота (ВНА або саліцилова кислота ), не просто допустимо, а й заохочується.

Що краще бореться зі зморшками - гіалуронова кислота чи колаген?

Тут важливо з'ясувати причину. Якщо шкіра зневоднена, а зморшки з'являються раніше, то краще звернути увагу на гіалуронову кислоту, а якщо зморшки пов'язані зі віковими змінами, то краще обрати засоби з колагеном. Більше того, на ринку є широкий вибір засобів, у яких присутні обидві речовини.

Які побічні ефекти гіалуронової кислоти?

Вважається, що гіалуронова кислота не викликає подразнень як засіб для місцевого догляду за шкірою, не повідомляється про серйозні побічні ефекти. Її природні заспокійливі властивості означають, що вона також підходить для шкіри, схильної до висипань. Відомо, що гіалуронова кислота (усі форми) не закупорює пори і не погіршує стан акне.

Наскільки безпечна гіалуронова кислота?

Користь гіалуронової кислоти не затьмарена жодною прихованою небезпекою для здоров'я. Вона є безпечною для зовнішнього та внутрішнього застосування, хоча в останньому випадку є деякі протипоказання. Тому, якщо у вас є сумніви, краще проконсультуватися з косметологом або дерматологом.

Загалом використання гіалуронової кислоти для шкіри обличчя дає безліч переваг. Наносіть її завжди на чисту та вологу шкіру і зафіксуйте за допомогою оклюзивів. Зверніться до свого дерматолога, якщо помітите щось незвичайне. Але в цілому це досить безпечний і корисний інгредієнт для зволоження шкіри. 

Бережіть себе та свою шкіру!