Консилер і коректор - це косметичні засоби, створені для маскування недоліків шкіри, вирівнювання тону та покращення зовнішнього вигляду макіяжу.

З моменту появи на б'юті-ринку, вони стали незамінними елементами макіяжу в усьому світі. В поєднанні з тональним кремом, ці засоби можуть приховати більшість недоліків шкіри та піднести навіть повсякденний макіяж на новий рівень.

І консилери, і коректори для обличчя використовують для створення рівного та красивого тону обличчя. Проте, між ними існує різниця. Яка саме? Давай розбиратися.

Чим відрізняється консилер від коректора?

Часто коректори плутають із консилерами, і багато хто досі вважає їх одним і тим самим продуктом. Деякі виробники навіть випускають ці засоби в одному наборі. Хоча і консилер, і коректор створені для маскування дефектів шкіри, між ними є кілька важливих відмінностей.

Консилер - це легкий кремовий продукт, який зазвичай наноситься після тонального крему. Його основне призначення - приховати темні кола під очима та зморшки.

Коректор призначений для корекції кольору різних недоліків шкіри. Його використовують для приховування почервоніння, пігментних плям та запалень.

Що таке консилер?

Консилер (від англійського "concealer") - це пігментована формула, щільніша за тональний крем, з високим вмістом кольорового пігменту, що використовується для маскування дрібних недосконалостей шкіри.

Основні відтінки консилера зазвичай світлі та наближені до кольору твоєї шкіри. Він використовується для прикриття недоліків і створення більш рівного тону обличчя.

Як використовувати консилер?

Консилер допомагає приховати кола під очима, пігментацію та знебарвлені ділянки шкіри обличчя, шрами і вікову пігментацію. Також консилер може застосовуватися для контурингу обличчя. Нанось його на ті ділянки обличчя, де є невеликі колірні недоліки, такі як сині темні кола під очима або невеликі почервоніння на шкірі, наприклад, від алергії. Консилер також можна використовувати для створення об'єму та підсвічування певних зон, щоб змінити їхню форму або зробити їх більш виразними.

Крім того, консилер може допомогти підготувати повіки і губи перед нанесенням макіяжу. Він виступає ідеальним праймером для тіней і помади, так як створює рівну базу для нанесення макіяжу і навіть сприяє його триманню протягом більш тривалого часу.

Ось як консилер може допомогти тобі досягти певних ефектів:

  • Зменшення видимості зморшок: Зморшки є природним явищем, але можуть виглядати менш помітно за допомогою консилера. Він не забивається в зморшки і залишається непомітним на шкірі. Просто нанеси кілька крапель на проблемну ділянку і розтушуй його акуратно пальцями.
  • Створення ефекту контурингу: Вибери консилер на 1-2 відтінки темніший за твій природний тон шкіри і нанеси його на западини щік і крила носа. Добре розтушуй. Кремовий консилер підійде найкраще для цього.
  • Приховання кіл під очима: Використовуй освітлювальний консилер, щоб приховати сліди недосипання або втоми, що додасть свіжості і яскравості твоїм очам. Додатково можна нанести сяючі тіні біля внутрішніх куточків очей.
  • Підсвічення вилиць: Це один з найпростіших способів створити свіжий, сяючий вигляд. Вибери консилер на декілька відтінків світліший, нанеси його на вилиці і розтушуй. Також можна використати світлий консилер на надбрівні дуги, перенісся та підносовий жолобок.
  • Приховання недосконалостей шкіри: Користування консилером при акне та висипаннях на шкірі може здатися незвичним, але цей продукт дійсно допомагає сховати подібні недоліки. Деякі консилери містять саліцилову кислоту, яка тимчасово зменшує почервоніння в місцях висипань. Для проблемної шкіри рекомендуємо наносити консилер спонжем, щоб уникнути передачі шкірного жиру з пальців на обличчя.

Однак, якщо у тебе є серйозні проблеми зі шкірою, такі як розацеа, сильні синці під очима або яскраві пігментні плями, консилер не зможе повністю приховати ці недоліки. У такому випадку краще використовувати коректори, які розроблені для більш серйозної корекції і можуть ефективно приховати навіть значні дефекти, роблячи їх непомітними.

Що таке коректор?

Коректор (Corrector) використовується для нейтралізації колірних дефектів шкіри, таких як сильні темні кола під очима або сильні почервоніння.

Коректори для обличчя часто мають насичені кольори та призначені для нейтралізації конкретних відтінків за допомогою компліментарного методу. Наприклад, щоб прибрати почервоніння, використовують зелений коректор, який нівелює червоний відтінок. Так само коректор з персиковим відтінком може допомогти в боротьбі з темними колами під очима.

Який засіб кращий і чим вони відрізняються?

Неможливо однозначно сказати, що краще — коректор чи консилер, адже вони застосовуються на різних ділянках обличчя і вирішують різні проблеми. Для створення якісного макіяжу краще мати обидва засоби. Давайте докладніше розглянемо, в чому різниця між консилером і коректором.

Функціональність

І консилери, і коректори наносяться на область під очима, що часто призводить до плутанини між ними. Консилер містить світловідбиваючі частинки, надає шкірі мерехтіння та покращує загальний колір обличчя. Його можна використовувати самостійно або в поєднанні з тональною основою. Коректор має більш щільну текстуру і головним чином призначений для маскування недоліків. Його наносять під тональний крем.

Текстура

Консилери мають легшу текстуру і часто містять світловідбиваючі частинки, які візуально покращують колір обличчя та маскують недоліки. Коректори для обличчя, навпаки, мають більш щільну текстуру для кращого приховування недоліків.

Кольорова гама

Консилери представлені в бежевих тонах різних відтінків: від кольору слонової кістки до коричневого. Коректори мають більш різноманітну палітру для різних функцій. Зелений коректор маскує прищики і червоні плями, фіолетовий – вирівнює тьмяний колір обличчя, а жовтий і помаранчевий приховують темні кола під очима.

Спосіб нанесення

І консилери, і коректори можна наносити спеціальним пензлем, спонжем або пальцями. Коректори наносять під тональний крем. Консилери можна наносити під тональний крем або поверх нього, якщо консилер сильно забивається в пори чи зморшки, або як самостійний засіб для локальної корекції.

Формат випуску

Коректори та консилери випускаються у вигляді стіків, олівців або рідких кремових текстур у тубах. Дуже популярний формат – палетки з кількома відтінками. У комплекті може бути кисть для нанесення.

Склад

Коректори для обличчя часто містять певні інгредієнти для вирішення конкретних проблем. Наприклад, у зеленому коректорі може бути олія чайного дерева для боротьби із запаленнями, у засобах для маскування зморшок – гіалуронова кислота, а в продуктах для сухої шкіри – олії.

Тип шкіри

Багато брендів випускають консилери та коректори для різних типів шкіри: жирної, сухої, вікової тощо. Окрім маскувальних і коригуючих властивостей, ці засоби можуть мати додаткові доглядові властивості завдяки особливим інгредієнтам у складі.

Особливості застосування консилера і коректора в макіяжі

Покрокова інструкція для використання коректора

  1. Підготуй шкіру: Нанеси коректор тілесного кольору у зону під очима. Він повинен відповідати твоєму тону шкіри або бути на тон світліший.
  2. Для синців: Якщо треба приховати синці, використовуй коректор жовтого, оранжевого або персикового кольору. Для кращого ефекту нанеси світлий коректор поверх.
  3. Почервоніння і запалення: Зелений коректор підійде для маскування почервоніння і запалень.
  4. Зморшки: Для візуального зменшення зморшок, окрім області під очима, нанеси світлий коректор на ямочку на підборідді, спинку носа і губи. Ретельно розтушуй.

Поетапна інструкція нанесення консилера

  1. Підготуй шкіру: Нанеси зволожуючий крем або базу під макіяж.
  2. Тональний крем: Рівномірно розподіли тональний крем, уникаючи областей навколо очей.
  3. Під очима: Застосуй консилер під очима за допомогою пензлика, рівномірно розподіливши його.
  4. Маскування недоліків: При необхідності використовуй консилер для маскування пігментних плям, постакне, зморшок тощо.
  5. Фіксація: Зафіксуй результат за допомогою пудри.

Таким чином, правильне застосування коректора і консилера допоможе тобі створити бездоганну основу для макіяжу і підкреслити красу твоєї шкіри.