Макіяж для проблемної шкіри: як приховати запалення шкіри та прищі
Надмірна жирність шкіри, небажаний блиск,розширені пори, висипання і косметика, що розтікається разом із себумом, — це звичні проблеми для шкіри, яка має недоліки. Проте це не привід відмовлятися від макіяжу. Є 5 простих кроків, які допоможуть створити ідеальний мейкап для проблемної шкіри без зайвих зусиль!
Які косметичні засоби можна використовувати, маючи проблемну шкіру?
Маючи проблемну шкіру, ти все ще можеш використовувати косметику, але варто звернути увагу на кілька важливих моментів, щоб уникнути погіршення ситуації:
Якість засобів
Вибирай високоякісні косметичні засоби. Ціна не завжди є показником якості, але правило "менше, але краще" часто спрацьовує для шкіри, схильної до запалень і акне. Зосередься на перевірених і протестованих продуктах з мінімальною кількістю добавок.
Некомедогенні засоби
Використовуй тільки некомедогенні засоби, що не містять компонентів, які можуть закупорювати пори і викликати прищі. Шукай маркування "некомедогенно" або подібні позначення на упаковці. Це допоможе уникнути додаткових проблем.
Перевірені активні компоненти
Вибирай засоби, що містять активні компоненти, які мають доказану користь для проблемної шкіри. Це можуть бути саліцилова кислота, яка має протизапальну і антибактеріальну дію, або інші активні речовини, підтверджені клінічними і дерматологічними дослідженнями.
Додатково, більшість дерматологів можуть допомогти підібрати косметику, що підходить для твоєї шкіри. Вони можуть провести тести на алергічні реакції і рекомендувати засоби, що найкраще підійдуть твоїй шкірі, а також порадити, яких компонентів краще уникати.
Стійкість макіяжу залежить не лише від вибраних засобів, але й від підготовки до нанесення. Щоденне ретельне очищення, тонізування та зволоження — це основа краси. Підготовці проблемної шкіри до макіяжу слід приділяти особливу увагу.
Очищення
Очищення — це перший і найважливіший крок у догляді за шкірою, схильною до висипань. Бруд, бактерії і відмерлі клітини шкіри можуть забивати пори і сприяти виникненню нових запалень. Тому нанесення макіяжу на неочищену шкіру лише погіршить ситуацію.
Ретельно, але акуратно очищай обличчя, використовуючи засоби, спеціально розроблені для проблемної шкіри, такі як очищувальний пінний крем з альпійськими травами Clarins Purifying Gentle Foaming Cleanser і міцелярна вода Dior Micellar Water.
Зволоження
Обирай зволожувальний крем під макіяж, який заспокоює шкіру, схильну до акне, і слугує відмінною основою. Якщо твоя шкіра жирна, зупини вибір на засобі з матуючим ефектом, який не залишає жирного блиску. Тобі може сподобатися Estee Lauder DayWear Anti-Oxidant 72H-Hydration Sorbet Creme SPF 15, який відмінно підходить як база під макіяж.
Після зволожуючого засобу можеш нанести праймер, але не замінюй зволожувальний крем під макіяж праймером. Переконайся, що праймер некомедогенний.
Косметологи радять дотримуватися наступних рекомендацій:
- Уникай використання занадто гарячої води — висока температура стимулює вироблення шкірного сала та розширює пори.
- Вибирай пінку або гель для вмивання, який містить кислоти. Вони проникають глибоко в пори, ретельно очищуючи та освіжаючи шкіру.
- Не забувай про тонізуючий лосьйон — він усуває блиск без пересушування шкіри.
- Використовуй крем під макіяж з легкою структурою, що не містить силіконів, мінеральних та жирних олій.
- Перед макіяжем можна також зробити легкий пілінг.
Крок №1: нанеси праймер
Коли шкіра підготовлена, переходь до самого макіяжу. Почни з праймера, або так званої бази чи основи. Підвищене виділення шкірного сала призводить до того, що макіяж "тече" вже за кілька годин після нанесення. А праймер — саме той рятівник, який подовжує стійкість декоративної косметики. Він зменшує жирний блиск, ретушує та приховує недосконалості, а також фіксує нанесену косметику.
Сучасні праймери містять маскувальні пігменти та силікони, що допомагають вирівняти текстуру шкіри. Крім цього, вони збагачені доглядовими компонентами. Наприклад, гіалуронова кислота забезпечує інтенсивне зволоження, центелла та ніацинамід – заспокоюють, вітаміни – живлять, а колаген надає дермі пружності.
Більшість праймерів також мають сонцезахисні фільтри. Чим вищий SPF основи, тим краще твоя шкіра почуватиметься на сонці.
Крок №2: нафарбуй очі і брови
Послідовність макіяжу для проблемної шкіри має свої нюанси. Щоб мінімізувати контакт рук і обличчя після нанесення тону, спершу підкресли очі та брови. Це допоможе зберегти макіяж свіжим і бездоганним довше.
Для макіяжу очей краще обирати світлі відтінки тіней, що створять свіжий і природний образ. Уникай рожевих, фіолетових, блискучих і металевих тіней, оскільки вони можуть підкреслити недоліки.
Крок №3: зроби точкову корекцію
Тепер беремо зелений коректор: точково, дуже обережно, наносимо його на висипання. Зовсім небагато вистачить, щоб нейтралізувати почервоніння. Потім, за допомогою плоскої кисті для консилера, наносимо тілесний коректор поверх зеленого. Робимо це точково, не розтираючи.
Запалення та почервоніння можна приховати за допомогою коректора. Це спеціальний засіб, який локально камуфлює недоліки шкіри. Нанось коректор точково, не розтираючи, використовуючи чистий пензлик, щоб уникнути потрапляння бактерій на шкіру.
Для створення ідеального тону можуть знадобитися коректори різних кольорів, залежно від проблеми.
Пам’ятай:
- зелений коректор приховує почервоніння
- фіолетовий – освітлює пігментні плями
- жовтим або персиковим коректором маскуються чорні цятки та темні пошкодження
Тепер черга легкого консилера — ним акуратно розтушовуємо під очима за допомогою маленької дуофібрової кисті.
Крок №4: нанеси тональний крем
Для проблемної шкіри найкраще вибрати тональний крем з властивостями 2 в 1. Такі засоби не тільки маскують недоліки, але й доглядають за шкірою протягом дня. Ідеально, якщо в складі є саліцилова кислота, ніацинамід, центелла або екстракт алое. Уникай продуктів з маслами та силіконами, віддай перевагу кремам, спеціально розробленим для проблемної шкіри.
Деякі візажисти радять використовувати густі та щільні тональні креми для максимального покриття, але для щоденного макіяжу це не найкращий варіант — товстий шар косметики може спричинити нові прищі. Оптимальний вибір — BB-крем з легкою текстурою. Він достатньо покриває, має доглядові властивості й не забиває пори. Весь секрет у використанні невеликої кількості продукту і правильної текстури.
Для нанесення тонального крему краще використовувати вологий спонж. Це допоможе досягти рівномірного і однорідного покриття. Під час нанесення роби легкі постукувальні рухи — так крем краще триматиметься на шкірі.
Для фіксації макіяжу і продовження його стійкості, зверху можна нанести трохи мінеральної пудри. Важливо підібрати фінішну пудру, яка не буде надто щільною або занадто прозорою. Найкраще вибрати легку розсипчасту пудру з мінімальним покриттям і ефектом «блюру». Це допоможе згладити пори і недоліки, створюючи природний і бездоганний вигляд.
Крок №5: розстав акценти
Правильне розставляння акцентів — ключ до успішного макіяжу проблемної шкіри. Злегка пройдися пензлем зі скульптором по вилицях, щоб додати легкий рум'янець.
Якщо висипання не вдалося повністю приховати, краще уникати яскравих холодних рум'ян. Натомість вибирай теплі відтінки з персиковим підтоном. Надмірна кількість хайлайтера може підкреслити нерівності шкіри, тому краще не зловживати ним.
Якщо шкіра в зоні губ чиста, можна сміливо використовувати яскраву помаду. Якщо ж на губах можуть з’явитися прищики, акцент на макіяжі краще зробити на очах, використовуючи стрілки.
Важливо: достатньо вибрати один акцент — не намагайся виділити і губи, і очі одночасно.
Щоб освіжити макіяж протягом дня, тримай у сумочці серветки з матуючим ефектом. Вони швидко вбирають надлишок шкірного сала та прибирають блиск, не псують макіяж. Це справжній порятунок у спекотні весняно-літні дні!
Зняття макіяжу з проблемної шкіри
Після насиченого вечора може бути спокуса відразу впасти в ліжко, але якщо у тебе проблемна шкіра, зняття макіяжу є критично важливим.
Протягом ночі твоя шкіра відновлюється, і цей процес йде краще, коли вона очищена і має можливість дихати. Ніжне, але ретельне очищення перед сном допоможе видалити макіяж і забруднення, надаючи шкірі шанс на відпочинок і відновлення. Сон з макіяжем, навіть якщо використовувалася некомедогенна косметика, може погіршити стан шкіри і сприяти появі нових висипань.
Якщо ти хвилюєшся, як твій партнер відреагує на твою шкіру без макіяжу, спробуй обговорити це з ним. Ймовірно, у нього також є якісь недоліки. Люблячий партнер зрозуміє і підтримає тебе, незалежно від того, з макіяжем ти чи без.
Доктор медичних наук Маркус Рейнхольц, дерматолог, зазначає: «Пігменти в декоративній косметиці можуть блокувати пори і перешкоджати виділенню шкірного сала. Тому щоденне очищення є першим важливим кроком у догляді за шкірою, схильною до запалень і висипань».