Секрет сонцезахисту: Як правильно захищати свою шкіру від сонця
Захист від сонця має велике значення, адже сонце є основною причиною старіння шкіри. Важливо наносити на шкіру SPF захист, щоб захистити шкіру від шкідливих УФ-променів. Найефективніший спосіб — використовувати сонцезахисні засоби із SPF щодня, незалежно від погоди чи сезону.
Однією з найбільших помилок у догляді за красою - це нехтування засобами з SPF. Це може звучати занадто, але запитайте будь-яку знаменитість або дерматолога, і вони скажуть, що нам всім слід наносити сонцезахисний крем для обличчя круглий рік.
Шкіра світлого відтінку найбільш вразлива до опіків від сонця. Проте, навіть якщо у вас темніший тон шкіри, це не є приводом знехтувати захистом від сонця. Шкіра може не піддається опікам та червонінню від сонця, але все ж може отримувати пошкодження на більш глибокому рівні.
Для запобігання опікам та передчасному старінню шкіри від сонця потрібен захист усім. Особливо уважними мають бути люди з певними формами псоріазу та акне, гіперпігментацією, розацеа, а також з післяопераційними шрамами та великою кількістю невусів (родимок).
В ідеалі, всім нам потрібно обирати SPF-фактор 50 для обличчя. Чи знали ви, що 90% відповідальності за старіння шкіри несе сонце? UVA-промені, відповідальні за засмагу, проникають у глибші шари шкіри, пошкоджуючи колаген і еластан. Як наслідок, можуть спричиняти сонячні плями, пігментацію та передчасне старіння. Використання сонцезахисні засоби з SPF щоденно (навіть взимку) може допомогти убезпечити вашу шкіру від шкідливих променів сонця.
Промені спектра A проникають навіть через хмари. Неможливо уникнути UVA-променів навіть за склом: якщо ви часто їздите автомобілем або працюєте поруч із вікном, ваша шкіра також потребує захисту від цих променів.
Косметологи радять додавати сироватку з вітаміном C, оскільки вона ефективна для зменшення виробництва меланіну, тож використовуючи її разом із щоденним SPF, ви можете підвищити ефективність вашого SPF захисту.
Але ми розуміємо, що у вас багато справ і є ще мільйон інших кроків у вашій системі догляду за шкірою. Багато людей також ігнорують SPF-захист через те, що він спричиняє закупорку пор і жирність, або залишає білий відтінок. Щоб допомогти вам знайти відповідний продукт для вашого конкретного типу шкіри і тону, ми звернулися до експертів, щоб отримати їхні остаточні поради з вибору ідеального SPF для вас.
Що таке SPF?
SPF (sun protection factor) позначає фактор захисту від сонця. Зараз це буквосполучення знають навіть діти. Він вимірює рівень захисту, який продукт надасть вам від UVB-випромінювання, одного з типів ультрафіолетових (UV) променів, які випромінює сонце. Дерматологи рекомендують використовувати сонцезахисні засоби з мінімум SPF 30, який блокує 97% UVB. Щоб порівняти, SPF 15 блокує 93%, а SPF 50 - 98%.
Як визначити такий продукт:
- по вказівці з написом "Broad Spectrum";
- з позначкою UVA + UVB або UVA в колі;
- за відміткою PA+ поряд з індексом SPF. Кількість плюсів після PA вказує на рівень захисту шкіри від UVA-променів (чотири плюси - найвищий рівень).
Отже, які є типи UV-променів?
Сонце випромінює два різних типи ультрафіолетового випромінювання, які досягають поверхні Землі: UVA і UVB. Перше проникає глибоко в шкіру, тоді як промені UVB є коротшими і впливають на поверхню шкіри.
Також є UVC-промені, найвищої енергії, але ці промені зупиняються озоновим шаром.
Наскільки шкідливими можуть бути UV-промені?
Пошкодження від сонця проявляється у вигляді тьмяності, глибоких зморшок, нерівної пігментації та втрати пружності. Що ще важливіше, пошкодження від сонця також підвищує ризик розвитку раку шкіри.
Ультрафіолетові промені сонця надзвичайно шкідливі для шкіри і спричиняють більше 90% видимих ознак старіння, включаючи зморшки, провисання, грубі плями та зміни кольору шкіри.
Який найкращий спосіб нанесення SPF-захисту?
Сонцезахисний крем – останній крок у ранковому догляді за шкірою, тому рекомендується його наносити після сироватки та основного крему. Важливо, щоб попередні засоби успішно увібралися і шкіра була повністю сухою.
Фахівці рекомендують наносити сонцезахисний крем за 15-30 хвилин до виходу на вулицю. Якщо плануєте нанести тональний крем після сонцезахисного, рекомендується зачекати принаймні 5-10 хвилин. Найкраще поєднуються з тональним кремом легкі флюїди: креми з більш густою текстурою можуть не гармоніювати з основою та створювати непотрібний блиск на шкірі.
Необхідно покривати сонцезахисним кремом всі відкриті ділянки тіла, навіть ті, які захищені одягом і взуттям. Важливо не забувати про тильну частину шиї, вуха, лінію волосся та верхню частину стопи.
Як часто слід оновлювати захист від сонця?
Незалежно від SPF, типу фільтрів і форми вашого сонцезахисного засобу, рекомендується оновлювати його кожні дві години або після контакту з водою чи значного потовиділення. Якщо ваш продукт помічений як водостійкий, важливо дотримуватися інструкцій на упаковці і повторно наносити не пізніше, ніж через вказаний час.
Яка різниця між хімічними та фізичними фільтрами?
Ми звикли використовувати термін "SPF" для посилання на сонцезахисний крем взагалі, але SPF захищає тільки від UVB-променів. Щоб переконатися, що ваш сонцезахисний крем захищає вас від UVB і UVA, вам потрібно шукати термін "широкоспектральний" (“broad-spectrum”) або літери UVA на упаковці вашого продукту.
Ще одним важливим аспектом є те, чи вибирати хімічний чи мінеральний сонцезахисний крем. Фізичні (мінеральні) сонцезахисні креми використовують мінерали, такі як діоксид титану та оксид цинку, щоб забезпечити захист від UV-променів. Вони знаходяться на поверхні шкіри, щоб діяти як фізичний бар'єр, щоб запобігти проникненню UV-променів.
Хімічні(органічні) сонцезахисні засоби проникають углиб шкіри і перетворюють UV -промені на тепло, яке потім виводиться шкірою. Деякі хімічні речовини, що традиційно використовуються у сонцезахисних кремах (зокрема оксібензон та октіноксат), були визнані як потенційні порушники гормонів, а також шкідливими для океану, і тому багато людей вибирають уникати їх на всякий випадок.
Хоча триває багато дискусій про те, який крем краще, як мінеральні, так і хімічні мають свої переваги (наприклад, мінеральні сонцезахисні креми починають діяти відразу ж, але можуть залишити білий відтінок, тоді як хімічні починають діяти через 20 хвилин і не залишають білий наліт), найважливіше, щоб ваш сонцезахисний крем пропонував широкоспектральний, високий рівень захисту та приносив задоволення при щоденному використанні.
Скільки сонцезахисного засобу необхідно для ефективного захисту?
За дослідженнями, зазвичай ми наносимо в чотири рази менше сонцезахисного крему, ніж рекомендовано. Це призводить до значного зниження рівня захисту: отже, замість SPF 50, шкіра отримує лише SPF 12.
Рекомендовано вважати розрахунок 2 мг засобу на 1 см² шкіри. Це приблизно пів чайної ложки для обличчя та шиї або не менше двох столових ложок для всього тіла. Кількість засобу може варіюватися в залежності від розмірів тіла та обличчя, а також консистенції засобу (густіший крем потребує меншої кількості).
Якщо у вас виникають сумніви, чи наносите достатню кількість крему та рівномірний шар, оберіть сонцезахисний засіб з вищим SPF-індексом для додаткового захисту.
Як підібрати захист від сонця за типом шкіри?
Щоб підібрати санскрін, який підійде саме вам – зверніть увагу на склад продукту, який ви хочете купити.
Шкіра, схильна до жирності
Чи є безолійні засоби рішенням для жирної шкіри? Звичайно,у вашому випадку краще вибрати легкий зволожувальний засіб з SPF-захистом.
Багато сонцезахисних засобів, які пропонують високий рівень SPF, можуть бути дуже густими на шкірі, залишаючи відчуття липкості та жирності, що, у свою чергу, сприяє подальшим проблемам шкіри, таким як закупорення пор та поява чорних цяток. Тому обирайте легкі креми, гелі, рідини, лосьйони та мінеральні пудри.
Проблемна та чутлива шкіра
Коли мова йде про проблемну, схильну до вугрів або чутливу шкіру, слід добре ознайомитись зі складом продукту, який ви купляєте.
Деякі хімічні речовини, які використовуються у сонцезахисних засобах, викликають подразнення. Бензофенони, ймовірно, є найбільш поширеними винуватцями, але є й інші хімічні речовини, які можуть взаємодіяти з сонячним світлом та спричиняти реакцію шкіри.
Для уникнення проблем, слід обирати прості засоби та уникати додаткових непотрібних інгредієнтів, таких як ароматизатори та консерванти. Важкі олії та масло ши - небажані.
Алкоголь також може висушувати та подразнювати шкіру, тому вибирайте некомедогенні та безалкогольні креми. Крім того, важливо бути якомога обережнішим при нанесенні сонцезахисного крему, щоб не подразнювати шкіру. Наносіть його так само, як ваш крем для зволоження; ніжно розтушовуйте та масажуйте по шкірі, уникаючи різкого тертя або масажу.
Для вас підійдуть продукти з фізичними (мінеральними) фільтрами. Вони працюють як щит або дзеркало, відбиваючи сонячні промені. Ці фільтри діють на поверхні шкіри, тому будуть менше викликати подразнення та ефективні відразу після нанесення.
Суха шкіра
На щастя в наш час вже існують сироватки з SPF, і вже існує багато зволожуючих засобів з SPF.
Обирайте засіб з SPF, який і водночас є зволожуючим кремом для обличчя (або сироваткою). Таким чином, ви захищаєте свою шкіру, отримуючи інші корисні властивості догляду за шкірою.
Темна шкіра
Однією з найбільших проблем SPF для темного відтінку шкіри є тенденція деяких засобів залишати білий відтінок. Однак існують багато засобів сонцезахисту для темної шкіри, які обіцяють не залишати неприємного білого сліду, і можуть бути використані будь-якими відтінками шкіри для загального захисту.
Але, білий відтінок не завжди потрібно уникати. Не бійтеся його, особливо, якщо ви збираєтесь зверху нанести макіяж.
Захист волосся
Не тільки наша шкіра потребує захисту від сонця, наше волосся також потребує певного щита, щоб залишатися блискучим і зволоженим. Сонце – це причина вицвітання кольору, тому, якщо ви не хочете, щоб ваші пасма ставали тьмяними, надягайте головні убори та використовуйте спеціальний SPF-захист для волосся.
Захист губ
Не варто забувати, що губи теж піддаються негативному впливу UV -променів. Креми і бальзами для губ ефективно зволожують, живлять ваші губи і захищають від шкідливого впливу сонця.
Санскрін – це інвестиція в молодість і здоров’я
Сподіваємось, ви зрозуміли, що незалежно від погоди, регулярне використання санскріну є важливим елементом догляду за шкірою і гарантує її молодість та здоров'я у майбутньому.
Сонцезахисні засоби захищають нашу шкіру від сонячних опіків, попереджають появу зморшок, пігментації та ризику розвитку раку. Щоденне використання SPF – це не лише довгострокові, але й гарантовано прибуткові інвестиції у ваше здоров’я та збереження привабливості.