Давайте визнаємо, що коли мова йде про дієві інгредієнти, завжди виграє вітамін С! Тьмяна шкіра, нерівномірний тон, дрібні зморшки, сліди від акне — цей важливий компонент може допомогти виправити ці проблеми. Однак існує багато неправдивої інформації, пов'язаної з цим компонентом, і чимало важливих нюансів, які корисно знати — це допоможе зробити догляд більш результативним, а шкіру — більш здоровою. Так чому ж засоби для догляду за шкірою, що містять вітамін С, набирають все більшу популярність? З якої причини ми маємо додавати вітамін С до нашої рутинного догляду? І як належить користуватися сироваткою, яка включає в себе вітамін С?

Що таке вітамін С?

Вітамін С не синтезується в організмі, його необхідно постійно отримувати з продуктів харчування. Однак в шкіру цей вітамін потрапляє в невеликих кількостях за залишковим принципом, тому важливо використовувати вітамін С в своєму догляді за шкірою.

Вітамін С - це важлива поживна речовина, також відома як аскорбінова кислота. Це потужний антиоксидант, який від природи міститься у шкірі, проте з віком його рівень зменшується через вплив сонця та процеси старіння.

Чим корисний вітамін С для шкіри?

Мотивуємо вас користуватися продуктами з вмістом вітаміну С, оскільки:

  • вітамін C сприяє зменшенню пігментації
  • освітлює шкіру обличчя
  • зменшує появу темних кіл
  • сприяє формуванню колагену
  • захищає від ушкоджень, викликаних сонячним випромінюванням
  • володіє антиоксидантними властивостями
  • функціонує як бар'єр від забруднень та факторів навколишнього середовища.

На які форми вітаміну С варто звернути увагу?

Так, різноманіття форм вітаміну С може збивати з пантелику. Біологічно активна форма вітаміну С - аскорбінова кислота. Інші форми вимагають специфічних хімічних реакцій, щоб перетворитися на неї.

При виборі продукту з вітаміном С важливо звернути увагу на його форму, що міститься у складі.

Форми вітаміну С поділяють на водорозчинні та жиророзчинні.

До водорозчинних належать:

L-ascorbic acid: це найпотужніша й активна, але нестабільна форма. Швидко псується і потребує низького pH для проникнення у шкіру. Вона є потужним антиоксидантом і компонентом проти старіння.

Magnesium Ascorbyl Phosphate: це більш стабільна форма. Добре відновлює шкіру після впливу ультрафіолету, часто використовується для лікування акне.

Sodium Ascorbyl Phosphate: ця форма також ефективна у лікуванні акне і прекрасно працює для освітлення шкіри.

Жиророзчинні форми вітаміну С включають:

Tetrahexyldecyl Ascorbate: це високостабільна форма, що не подразнює шкіру і підходить для чутливої шкіри. Діє ефективно у догляді за шкірою з ознаками вікових змін, освітленням і лікуванням акне.

Caprylyl 2-Glyceryl Ascorbate: стабільна форма, яка володіє чудовими зволожувальними та антибактеріальними властивостями.

Окремо варто згадати про похідну аскорбінової кислоти, що відома як Ethyl Ascorbic Acid, яку вважають "зіркою" серед форм вітаміну С. Ця форма має молекулярну структуру, подібну до аскорбінової кислоти, з додатковим вуглеводним ланцюгом, що блокує найбільш хімічно активну частину молекули. Вона стабільна, дуже активна і має помітний антивіковий та освітлювальний ефект.

Як вибрати свій перший продукт із вітаміном С?

Краще всього розпочати знайомство шкіри з вітаміном С за допомогою м’яких форм, таких як Tetrahexyldecyl Ascorbate, а також продуктів з вмістом невеликої концентрації (5–10%) цього компоненту.

Який відсоток вітаміну С варто вибрати?

Важливо пам’ятати про форму вітаміну С, який ви використовуєте, а також про концентрацію – більше не завжди означає краще! Щоб сироватка з вітаміном С була ефективною, вона повинна містити чисту L-аскорбінову кислоту (L-ascorbic acid) при pH від 2,0 до 3,5 і мати концентрацію від 10 до 20%.

Концентрація також залежить і від проблем зі шкірою. Хоча концентрація аскорбінової кислоти 15% і вище добре підходять для лікування стійких проблем, згідно з дослідженнями, навіть концентрації вітаміну С в 0,6% мають антиоксидантні й антивікові властивості. Такі низькі концентрації можуть допомогти відновити й підживити шкіру. Зверніть увагу: інгредієнти в переліку вмісту продукту перераховані в порядку зменшення.

Чи для всіх типів шкіри підходить вітамін С?

Один із найчастіших запитів у Google про вітамін С полягає в тому, чи спричиняє він висипання або лущення. Однозначної відповіді і 100% гарантії немає, але в цілому подразнення навряд чи виникне. 

Дехто може відчувати тимчасове подразнення на початку використання засобів із високими концентраціями аскорбінової кислоти (особливо при низькому рівні pH, який підсилює її ефективність), але воно минає з часом, коли шкіра адаптується. Як і з ретиноїдами, косметологи рекомендують повільно вводити їх у свою б'юті-рутину, водночас відстежуючи реакцію шкіри, поступово переходячи на щоденне застосування.

Відчуття легкого поколювання та невелике почервоніння шкіри, які швидко самі зникають, означають, що продукти містять активні складові, які поліпшують кровообіг в цій області. У такому випадку використання таких засобів можна сміливо продовжувати.

Але якщо поколювання не зникає і додається свербіж, лущення та дискомфорт, це може вказувати на індивідуальну непереносимість одного чи кількох компонентів у складі цього засобу. У такому випадку краще утриматись від використання цього продукту.

Коли використовувати вітамін С: вранці чи ввечері?

Вітамін С можна використовувати хоч і щодня, якщо шкіра добре його переносить. У цілому, більшість людей використовують його вранці, щоб його антиоксидантні властивості діяли упродовж дня, коли на шкіру агресивно впливає сонце і довкілля. Але деякі косметологи радять використовувати його і ввечері. 

Спробуйте почати з сироватки з вітаміном С щодня вранці, а якщо через 10-14 днів не з'являться ознаки подразнення, можна перейти на застосування вранці і ввечері. 

☆ Вранці — для боротьби з окислювальним стресом, спричиненим впливом ультрафіолету

☆ Вночі — для відновлення під час сну.

Що не можна поєднувати з вітаміном С?

Колись вважалося, що вітамін С несумісний з безліччю інших інгредієнтів, включаючи ретинол, але є багато досліджень, які підтверджують зворотне. Цей міф існує давно і досі живий на кількох вебсайтах і в блогах. Абсолютно точно можна поєднувати вітамін С з ніацинамідом, пептидами, ексфоліантами AHA- і BHA-кислотами й ретинолом — не існує жодного інгредієнта, з яким він не поєднується. Наука доводить, що ретинол і вітамін C насправді діють синергетично, працюючи на здорову і функціональну шкіру. Дослідження, які показали, що одночасне застосування обох активних речовин чудово підходить для старіючої шкіри, особливо для жінок у менопаузі.

Які засоби з вітаміном С — найкращі?

Найефективніші формули з вітаміном С випускаються у формі сироваток. Але можна спробувати зволожувальні засоби з цим інгредієнтом, а також засоби для вмивання. Добре комбінувати вітамін С з іншими антиоксидантами, до прикладу, вітаміном Е або феруловою кислотою. Варто зазначити, що вітамін C вкрай нестабільний, тому від світла та повітря він руйнується. Саме тому більшість формул із вітаміном C, як правило, поміщають у темні упаковки.

Хоча сироватки можуть бути найпоширенішим способом отримання щоденної дози вітаміну С, існує багато шляхів, якими ви можете поповнити та оновити вашу привабливість.

Сироватки: Мають у своєму вмісті велику концентрацію активних речовин, сироватки є простим і ефективним способом доставки вітаміну С прямо до вашої шкіри. Вони розроблені для збереження стабільності інгредієнта, підвищуючи його проникнення через зовнішній шар дермісу. Сироватки з вітаміном C слід наносити після очищення, але перед кремами та оліями, щоб вони правильно проникали в шкіру. 

Як використовувати сироватки з вітаміном C: Використовуйте щоденно після тонізації, наносьте на суху шкіру обличчя та шиї і делікатно помасажуйте. І не забудьте про сонцезахист.

Засоби для умивання: Тепер ми знаємо, що вітамін C виграє перше місце, коли мова йде про здорове сяйво шкіри. Тож, використання засобів для умивання - це чудовий спосіб оживити яскравість вашої шкіри, змити макіяж, позбутись ороговілих клітин і забруднення, накопичене за день.

Як використовувати очищувачі з вітаміном C: Використовуйте їх вранці і ввечері як перший крок у своїй програмі догляду за шкірою. Масажними рухами нанесіть на всю область обличчя та шиї і промийте водою.

Тоніки: Вітамін C і тоніки мають багато спільного. Що ж їх об'єднує? Їхня здатність звужувати пори. Підвищуючи еластичність, тоніки з вітаміном C допомагають боротися з дрібними зморшками, наполегливо працюючи над звуженням пор.

Як використовувати тоніки з вітаміном C: після очищення протріть чисту шкіру обличчя і шиї вранці та ввечері, уникаючи області навколо очей. Продовжуйте свою звичайну процедуру догляду за шкірою. Використовуйте щоденно.

Засоби для зволоження: зволожуючі засоби з вітаміном C підтримують гідратацію і захищають ваше обличчя. Інгредієнти, такі як AHA та ніацинамід, у поєднанні з антиоксидантом, вирівнюють тон шкіри та видаляють відмерлі клітини для отримання здорового і сяючого результату.

Як використовувати засоби для зволоження з вітаміном C: наносити вранці та ввечері на очищену шкіру як останній крок у щоденному догляді. Розподіліть по обличчю, шиї та зоні декольте.

Крем для очей: не секрет, що шкіра навколо очей надзвичайно ніжна і схильна до появи темних плям та втрати еластичності. Не хвилюйтесь. Використання крему для очей з додаванням вітаміну C допомагає підтягнути шкіру і стимулює вироблення колагену.

Як використовувати крем для очей з вітаміном C: Легкими масажними постукуваннями подушечками пальців наносити продукт навколоочей за допомогою безіменного пальця кожної ночі після нанесення сироватки та перед використанням зволожувача.

Як правильно зберігати продукти з вітаміном С?

Зазвичай виробники упаковують засоби з вітаміном С у флакони з помпою з темного скла або в непрозорі упаковки, які не пропускають ультрафіолетове випромінювання. Це робиться для того, щоб запобігти окисленню засобу та зберегти його ефективність.

Найкраще зберігати вітамін С при кімнатній температурі, у місці, де на нього не будуть потрапляти сонячні промені.

Виявити, що продукт вже піддався окисленню, можна за зміною кольору. Якщо світла сироватка змінила свій колір на помаранчевий або коричневий, ймовірно, вона стала непридатною до використання.

Із урахуванням всього вищезгаданого, вітамін C має величезну популярність в косметичних продуктах завдяки його корисним властивостям. Серед описаних варіантів похідних вітаміну C, аскорбіл тетраізопальмітат (Tetrahexyldecyl Ascorbate) вирізняється найбільшою ефективністю, хоча він може бути за вищою ціною. Він відрізняється численними перевагами, такими як висока стабільність, антибактеріальні властивості і краще проникнення в глибокі шари шкіри. Однак, враховуючи різноманітність форм вітаміну С, кожен з користувачів може знайти найбільш підходящий для себе варіант.


Бережіть себе і свою шкіру!